BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Dyrektorzy i nauczyciele

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Regionalne Spotkania Informacyjne Programu Erasmus+ w województwie lubuskim Print
Written by Aleksandra Klimczak (Tel. 95 725 50 34)   
Monday, 04 April 2016 09:45

fundacja rozwoju systemu edukacjiFundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają dyrektorów i nauczycieli szkół/placówek oświatowych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji i instytucji zajmujących się edukacją szkolną i kształceniem zawodowym, zainteresowanych aplikowaniem w programie Erasmus+, na spotkania informacyjne dotyczące Edukacji szkolnej oraz Kształcenia i szkoleń zawodowych.

 

Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 (zastąpił on program UE „Uczenie się przez całe życie ” i jego programy sektorowe, m.in.: Comenius, Leonardo da Vinci, Grundtvig, Młodzież w działaniu).

Celem spotkań jest omówienie założeń programu Erasmus+ oraz przedstawienie uczestnikom możliwości pozyskiwania środków na projekty w sektorach Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W celu ułatwienia kadrze edukacyjnej i przedstawicielom instytucji związanych z edukacją udział w spotkaniach informacyjnych, zostaną one przeprowadzone w różnych częściach województwa lubuskiego.

 

Spotkania dotyczące Edukacji Szkolnej, które skierowane są do przedstawicieli szkolnictwa ogólnego, tj.: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół artystycznych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, odbędą się:

  • 26 kwietnia br., godz. 10.00-15.00, w Liceum Ogólnokształcącym im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu, ul. Staszica 22B
  • 27 kwietnia br., godz. 10.00-15.00, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach, ul. Długosza 23.

Spotkania dotyczące Kształcenia i Szkoleń Zawodowych, które skierowane są do przedstawicieli kształcenia zawodowego, tj. kadry zatrudnionej w szkołach zawodowych i technicznych, przedsiębiorstwach, ośrodkach nauki i organizacjach związanych z kształceniem zawodowym, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, odbędą się:

  • 13 kwietnia br., godz., 10.00-15.00, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „ELEKTRYK” w Nowej Soli, ul. Wincentego Witosa 25
  • 28 kwietnia br., godz., 10.00-15.00, w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, w Kostrzynie nad Odrą, ul. Komisji Edukacji Narodowej 2

 

Program spotkań obejmuje:

zapoznanie uczestników z zasadami udziału i finansowania projektów w programie Erasmus+ (zależnie od grupy: Edukacja szkolna lub Kształcenie i szkolenia zawodowe), omówienie formularza aplikacyjnego (ze wskazówkami praktycznymi) i szczegółowych kryteriów oceny wniosków, cyklu projektowego, przedstawienie dobrych praktyk oraz sesję pytań i odpowiedzi.

W trakcie spotkań przewidziany jest posiłek i przerwa kawowa.

Po spotkaniu będzie możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Udział w spotkaniu informacyjnym jest bezpłatny, przeprowadzi je osoba rekomendowana przez Narodową Agencję Programu Erasmus+.

 

Zgłoszenie udziału w Konferencji

Warunkiem udziału w konferencji jest jego wcześniejsze zgłoszenie, którego dokonuje się za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w linku poniżej. W formularzu zgłoszeniowym należy wybrać jeden z terminów.

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń i limit dostępnych miejsc. Nie przewiduje się dodatkowego potwierdzenia zakwalifikowania – w momencie wyczerpania wolnych miejsc system zgłoszeń zostanie automatycznie zamknięty i nie będzie możliwości dokonania zgłoszenia.

Ze względów organizacyjnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń najpóźniej 3 dni przed danym spotkaniem. W przypadku rezygnacji  prosimy o kontakt mailowy.

Formularz zgłoszenia na konferencję

Dodatkowe informacje uzyskać można u regionalnego konsultanta Programu Erasmus+ dla sektorów Edukacja Szkolna oraz Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w województwie lubuskim:

Mirosław Kwiatkowski, tel. 95 721 61 21, 509 054 602

e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet