BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
banner ore
banner oke
banner wom
banner odn zg
banner szs
banner narz. dydak.
banner seo
banner europe direct
banner spz
banner ind. proc. na.
banner efs
banner placowki lub.
 
przypięty Centralny Rejestr Orzeczeń Dyscyplinarnych
Autor: Izabela Chrostek   
odsłon:546, środa, 29 marca 2017 10:52

men2Poniżej przedstawiamy komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie uzyskiwania informacji z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych, o którym mowa w art. 85w ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. (Dz. U. 2016, poz. 1379 z późn. zm.)

Więcej…
 
przypięty Wojewódzka debata o cyberzagrożeniach
Autor: Aleksandra Klimczak   
odsłon:412, poniedziałek, 27 marca 2017 11:24

logo koLubuski Kurator Oświaty i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

 

zapraszają dyrektorówpedagogów szkolnych szkół podstawowych, gimnazjówszkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicieli Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych (maks. 2 osoby z każdej placówki) do wzięcia udziału w  wojewódzkiej debacie o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, która odbędzie się 4 kwietnia 2017 r., w godz. 10.00-12.30, w kinie Helios. Debata będzie połączona z projekcją filmu Nerve (reż. H.Joost i A.Schulman).

 

Rekrutacja dla osób zainteresowanych uczestniczeniem w debacie będzie prowadzona do: 03.04.2017 r. do godz. 12.00. (przedłużona)

 

ko-gorzow.edu.pl/konferencje

 

Więcej…
 
przypięty Nowa podstawa programowa - konferencje informacyjno-szkoleniowe dla nauczycieli
Autor: Anna Żarnowska   
odsłon:538, poniedziałek, 27 marca 2017 10:28

logo LKOSzanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół
województwa lubuskiego

 

W związku z wdrażaniem podstawy programowej obowiązującej od roku szkolnego 2017/2018 proszę Państwa Dyrektorów o oddelegowanie nauczycieli na konferencje informacyjno-szkoleniowe. Spotkania poprowadzą, przeszkoleni wcześniej w Ośrodku Rozwoju Edukacji, konsultanci i doradcy metodyczni z trzech publicznych ośrodków doskonalenia nauczycieli: Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, Samorządowego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa w Zielonej Górze. Zapisy na konferencje wymagają rejestracji elektronicznej na stronie wybranego ośrodka. Szczegółowy harmonogram konferencji znajduje się w załącznikach.


Łączę wyrazy szacunku,
Ewa Rawa
Lubuski Kurator Oświaty

Załączniki:
Zał. 1 Harmonogram szkoleń WOM w Gorzowie Wielkopolskim
Zał. 2 Harmonogram szkoleń ODN w Zielonej Górze
Zał. 3 Harmonogram szkoleń SODiD w Zielonej Górze

 
przypięty Zagrożenia i negatywne oddziaływania gier komputerowych
Autor: Ewa Krzyżanowska   
odsłon:305, piątek, 24 marca 2017 11:32

logo LKOSzanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół

województwa lubuskiego

  W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, w tym szczególnie o stwierdzonych wśród uczniów przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry „Niebieski Wieloryb”, bardzo proszę Państwa Dyrektorów o zainteresowanie się tematem i podjęcie działań zmierzających do uświadomienia uczniom oraz ich rodzicom zagrożeń wynikających z korzystania z internetu przez dzieci i młodzież, bez kontroli dorosłych.

Proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań profilaktycznych wśród uczniów oraz zorganizowanie spotkań z rodzicami, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetu oraz zagrożenia związane z grami komputerowymi i ich negatywnymi oddziaływaniami.

 

Z wyrazami szacunku,

Ewa Rawa

Lubuski Kurator Oświaty

 
przypięty Cyberbezpieczeństwo w szkołach – list Minister Edukacji Narodowej
Autor: Paulina Domańska   
odsłon:328, środa, 22 marca 2017 11:26

men2Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele poniżej publikujemy list Ministra Edukacji Narodowej dotyczący cyberprzemocy w szkołach, w którym poruszony został problem nowej gry „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”.

Załączniki:

 

List Ministra Edukacji Narodowej

 
przypięty Wdrażanie reformy edukacji.
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)   
odsłon:1560, środa, 08 marca 2017 11:27

logo koSzanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty,

obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania reformy edukacji. Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie i uwagi zgłaszane zarówno do Kuratorów Oświaty, jak i bezpośrednio do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dziękuję również za informowanie rodziców o kolejnych etapach wprowadzania reformy, za bycie blisko uczniów i ich opiekunów.

 

 

Więcej…
 
przypięty Elektroniczny System Konkursów Przedmiotowych 2016/2017
Autor: Łukasz Moskaluniec (tel. 957255015)   
odsłon:20154, piątek, 24 lutego 2017 10:12

eskpElektroniczny System Konkursów Predmiotowych dostępny jest pod adresem  

ko-gorzow.edu.pl/konkursy

 
przypięty Zmiany podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017
Autor: Waldemar Borkowski   
odsłon:1022, poniedziałek, 30 stycznia 2017 11:31

logo koNa podstawie art. 35 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943, z późn. zm.) Minister Edukacji Narodowej dokonał zmian podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017.

Pobierz 

 
przypięty Dyżury Lubuskiego Kuratora Oświaty w sprawie reformy edukacji
Autor: Patryk Ciepły   
odsłon:2263, piątek, 02 grudnia 2016 19:04

logo LKOSzanowni Państwo,

 

Pragnę poinformować, że w każdy poniedziałek w godzinach od 13.00 do 15.00 Lubuski Kurator Oświaty (bądź Lubuski Wicekurator Oświaty) będzie pełnił dyżur w siedzibie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Jagiellończyka 10 (IV piętro).

Codziennie w godzinach od 9.00 – 11.00 będą zorganizowane stałe dyżury telefoniczne wizytatorów pod nr telefonu (95) 725 50 26.

Więcej…
 
 • odsłon: 34 | 03.04.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Inne przedsięwzięcia

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni i działające w tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób niepełnosprawnych "Kropla Dobroci" zapraszają uczniów wszystkich typów szkół (specjalnych i masowych), instytucji zajmujących się edukacją artystyczną i uczestników warsztatów terapii zajęciowej do wzięcia udziału w X edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

   

 • odsłon: 123 | 30.03.17 Dział: Informacje ogólne >> Wydarzenia

  glowne mini dskfksk3W dniu 24 marca 2017 r., Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty uczestniczyła w sesji popularnonaukowej „Człowiek XXI wieku w świecie literatury” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych woj. lubuskiego, zorganizowanej przez Akademię im. Jakuba z Paradyża i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

   

  Podczas spotkania 15 uczniów z 7 szkół przedstawiło swoje badania, analizy i przemyślenia dotyczące m.in. szkolnego kanonu lektur, miejsca książki w świecie nowych technologii, ewolucji nowych gatunków literackich, roli książek w życiu człowieka XXI wieku. Słuchaczami wystąpień byli uczniowie gorzowskich szkół oraz studenci AJP.

   

  Wersje pisemne wystąpień uczniów, po uzyskaniu pozytywnej recenzji ukażą się w zbiorze opublikowanym przez Wydawnictwo Naukowe AJP.

   

   

   

   

 • odsłon: 134 | 29.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417-2017”. Celem tegorocznej edycji jest popularyzacja wiedzy na temat historii i znaczenia instytucji Prymasa Polski, a w szczególności zwrócenie uwagi na postać Arcybiskupa Gnieźnieńskiego Ignacego Krasickiego.

   

 • odsłon: 311 | 29.03.17 Dział: Informacje ogólne >> Wypoczynek i turystyka

  logo koSzanowni Państwo,

  Poniżej zamieszczamy aktualną informację dotyczącą podstawowych zasad związanych
  z organizowaniem wyjazdów autokarowych dzieci i młodzieży, opracowaną w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie.

 • odsłon: 276 | 23.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  widzisz reagujRusza IV odsłona konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”.

 • odsłon: 515 | 23.03.17 Dział: Dyrektorzy i nauczyciele >> BRD

  Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze od 40 lat wraz z lokalnymi współorganizatorami tj. Lubuskim Urzędem Wojewódzkim, Lubuskim Kuratorium Oświaty, Komendą Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Straży Pożarnej, WORD w Gorzowie Wlkp, oraz WORD w Zielonej Górze organizuje w szkołach Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest wychowywanie dzieci i młodzieży szkolnej w poszanowaniu przepisów ruchu drogowego, przez co następuje poprawa bezpieczeństwa drogowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

 • odsłon: 176 | 21.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  simpStowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich zaprasza uczniów i absolwentów średnich szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych i pomaturalnych branży mechanicznej, samochodowej, lotniczej, mechatronicznej i pokrewnych jak np. elektronicznej, energetycznej, ochrony środowiska itp. do wzięcia udziału w XI edycji ogólnopolskiego konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP.

   

 • odsłon: 280 | 16.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Stypendia i pomoc socjalna

  logo koSzanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych,

   

  w związku z wypłatą stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017 za okres styczeń – czerwiec, którą zgodnie z § 2 ust. 8 pkt. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2005 r. w sprawie stypendiów Prezesa Rady Ministrów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz ministra właściwego do spraw kultury i dziedzictwa narodowego (Dz. U. nr 106, poz. 890) wypłaca się do dnia 30 kwietnia., prosimy o podanie do dnia 25 marca 2017 r. numeru konta bankowego ucznia lub jego rodzica (opiekuna prawnego) wg załączonego wzoru.

   

   

  Wypełniony druk proszę przekazać na adres:

   

  Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim
  Jagiellończyka 10,
  66-400 Gorzów Wlkp.

  Osoba do kontaktu w sprawie wypłaty stypendium PRM: Pani Katarzyna Delikowska, tel. 095 72 55 008

   

 • odsłon: 353 | 15.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  sp88warszawaMuzeum Niepodległości i Szkoła Podstawowa nr 88 w Warszawie zapraszają uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko - niezłomny bojownik w walkach o niepodległość”. Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.

   

 • odsłon: 238 | 15.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  ambasador szkolnej wynalazczosci 2017Urząd Patentowy, Polska Akademia Dzieci oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT zapraszają do wzięcia udziału w IV edycji konkursu dla małych wynalazców i konstruktorów pt. „Ambasador Szkolnej Wynalazczości”.

   

 • odsłon: 240 | 15.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  skrzydalci przyjacielePrzedszkole Samorządowe nr 64 "Akademia Jasia i Małgosi” w Białymstoku zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Skrzydlaci Przyjaciele”. Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem: Wojewody Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku, Prezydenta Miasta Białegostoku, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Galerii Sleńdzińskich i Stowarzyszenia „Wspólnoty Polskiej”.

 • odsłon: 343 | 15.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  szkolapodstawowawwoliSzkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w V edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Wesołego Alleluja". Konkurs patronatem honorowym objęli Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Burmistrz Boguchwały oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Niechobrzu.

   

 • odsłon: 377 | 15.03.17 Dział: Nadzór pedagogiczny >> Wspomaganie

  Na podstawie § 20 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2015 r. poz. 1270) Lubuski Kurator Oświaty prezentuje analizę ilościową i jakościową wyników nadzoru pedagogicznego sprawowanego w formie  ewaluacji zewnętrznych, kontroli przewidzianych w planie nadzoru pedagogicznego i kontroli w trybie działań doraźnych za okres XII-II roku szkolnego 2016/2017.

 • odsłon: 300 | 10.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  akcesFundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES oraz Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS zapraszają uczniów do wzięcia udziału w II ogólnopolskim konkursie Matematyka & GeoGebra MaGIK. Zadaniem uczestników jest stworzenie najciekawszego apletu (prostej aplikacji) z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra.

   

 • odsłon: 257 | 10.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Stypendia i pomoc socjalna

  fundacja orlen dar sercaInformujemy, iż w kwietniu br. wystartuje kolejna edycja programu stypendialnego „Mistrzowie Chemii”, prowadzonego przez Fundację "ORLEN - DAR SERCA". Program skierowany jest do najzdolniejszych i osiągających sukcesy w dziedzinie nauk ścisłych absolwentów gimnazjów planujących naukę w liceum lub technikum i ma na celu zapewnienie im optymalnych warunków do edukacji i rozwoju osobistego.

   

 • odsłon: 231 | 10.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  udjkUniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytet Dziecięcy UDJK zapraszają uczniów szkół podstawowych do czynnego udziału w V Jubileuszowym Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Dzieci pod hasłem: Człowiek i nauka. W poszukiwaniu „bliskości” wiedzy pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i JM Rektora UJK.

   

 • odsłon: 273 | 10.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  zwiazekstrzelecki1 marca 2017 r.- uchwalonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Józefa Piłsudskiego- rozpoczął się organizowany przez Związek Strzelecki Ogólnopolski konkurs plastyczno - graficzny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, który potrwa do 15.04.2017r.

   

 • odsłon: 260 | 09.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  muzeumwkoszalinieMuzeum w Koszalinie, organizator międzynarodowego konkursu dla dzieci i młodzieży "Muzealne Spotkania z Fotografią" zaprasza uczniów lubuskich szkół do udziału w XVII edycji imprezy. Konkurs odbędzie się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i Ministra Edukacji Narodowej RP.


 • odsłon: 306 | 06.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  sp2biskupiecSzkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu zaprasza do wzięcia udziału w „I Międzynarodowym, III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal”. Zadaniem uczestników jest napisanie pracy konkursowej w dowolnej formie poetyckiej lub prozatorskiej inspirowanej biografią mjr. Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal”

 • odsłon: 302 | 06.03.17 Dział: Rodzice i uczniowie >> Olimpiady,trunieje i inne konkursy

  IPNZapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w III ogólnopolskim konkursie recytatorskim „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.

 • odsłon: 376 | 04.03.17 Dział: Informacje ogólne >> Wydarzenia

  Policja 1W piątek (3 marca br.) Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty uczestniczyła w spotkaniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Janiaka z przedstawicielami lubuskich szkół, w których prowadzone są klasy mundurowe o profilu policyjnym. Salę konferencyjną lubuskiej Policji wypełnili dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz komendanci jednostek powiatowych i miejskich, na terenie których takie klasy funkcjonują.

 • odsłon: 1617 | 03.03.17 Dział: Dyrektorzy i nauczyciele >> BRD

  Przekazujemy test do wykorzystania w szkołach w ramach eliminacji szkolnych do konkursu BRD Uczeń na drodze. Test należy przeprowadzić w szkole w okresie od 6 do 10 marca 2017 r. w terminach zgodnych z możliwościami szkoły. UWAGA – na końcu testu podajemy propozycje nagród dla uczniów na finale. Prosimy, żeby każdy uczeń zaznaczył jedną, która mu odpowiada. Sprawozdanie z wynikami wszystkich uczniów biorących udział należy przesłać do 24 marca 2017 r. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowane zostaną szkoły, w których udział weźmie min. 90% uczniów. Miło nam poinformować, że swój udział zgłosiły 62 szkoły (7.264 uczniów).

program_narkomania program_dostosowywanie program_podnoszenie_efektywnosci

 

 • Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.
 • Delegatura w Zielonej Górze
 • TZW w Międzyrzeczu
 • TZW w Sulęcinie
 • TZW w Żarach

gw66-400 Gorzów Wlkp.
ul. Jagiellończyka 10

 

tel. 95 720 84 12

 

fax. 95 722 37 26

 

e-mail: kuratorium@ko-gorzow.edu.pl

zg

! Zmiana siedziby delegatury nastąpiła dnia : 28 lutego 2014 r. !

 

65-057 Zielona Góra
ul. Podgórna 5

 

tel./fax. 68 452 74 14, 68 325 3541

e-mail: zgora@ko-gorzow.edu.pl

 

 

miedzyrzecz66-300 Międzyrzecz
ul. Libelta 4

tel./fax. 95 7222012

e-mail: miedzyrzecz@ko-gorzow.edu.pl

sulecin69-200 Sulęcin
ul. Park Bankowy 7

 

tel. 95 755 32 01

e-mail: sulecin@ko-gorzow.edu.pl

zary68-200 Żary
ul. 1 Maja 3a

 

tel. 68 363 48 00

e-mail: zary@ko-gorzow.edu.pl

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet