BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Informacje ogólne

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Program "Owoce w szkole" Print
Written by Radosław Wróblewski (tel. 95 7208412)   
Thursday, 12 September 2013 08:38

agencja rynku rolnego arr

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. uprzejmie informuje, że w dniu 18.09.2013 rupływa ostateczny termin na złożenie przez szkoły podstawowe:

- zgłoszenia uczestnictwa szkoły podstawowej w programie „Owoce w szkole”( załącznik III do Warunków uczestnictwa w programie „Owoce w szkole” w roku szkolnym 2013/2014) w przypadku, gdy szkoła podstawowa zawrze umowę z zatwierdzonym przez ARR dostawcą na nieodpłatne dostarczanie owoców i warzyw w ramach programu „Owoce w szkole”

 

lub

- wniosku o zatwierdzenie szkoły podstawowej do uczestnictwa w programie „Owoce w szkole”( załącznik II do Warunków uczestnictwa w programie „Owoce w szkole” w roku szkolnym 2013/2014) w przypadku, gdy szkoła podstawowa samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.

 

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

 

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

·          świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),

·          świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),

·          soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

 

W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca lub zatwierdzona szkoła, które samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom. W przypadku dostaw produktów niespełniających wymagań jakościowych produkty te nie powinny być przyjęte przez szkołę. Niespełniające wymagań jakościowych owoce i warzywa nie mogą być udostępniane w ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom klas I-III.

 

Szczegółowe informacje o mechanizmie można uzyskać na stronie internetowej ARR pod adresem: http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=591&Itemid=495

 

W związku z powyższym zainteresowane szkoły podstawowe powinny przesłać wymagane Zgłoszenie/ Wniosek do dnia 18.09.2013r. na adres:

Agencja Rynku Rolnego

ul. Sikorskiego 20c

66-400 Gorzów Wielkopolski

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Marta Borysow

St. Specjalista Sekcji Interwencji

OT ARR Gorzów Wlkp.

tel. 95-7208777

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet