Rodzice i uczniowie

„Kompendium wiedzy o fokach – ogólnopolska dystrybucja książki i filmu o ochronie foki szarej w Polsce” Print
Written by Alicja Górska (tel.957255032)
Thursday, 17 October 2013 11:59

fundacja rozwoju uniwerystetu gdanskiego„Kompendium wiedzy o fokach – ogólnopolska dystrybucja książki i filmu o ochronie foki szarej w Polsce” to projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W ramach działania Fundacja nieodpłatnie przekazuje bibliotekom publicznych szkół gimnazjalnych oraz bibliotekom miejskim materiały traktujące o ochronie ssaków morskich w Polsce, w szczególności o foce szarej -chronionym gatunku ssaka bałtyckiego (książka pt. „Życie fok – historia prawdziwa” oraz film pt. „Nauczanie początkowe”). Rozpowszechnienie niniejszych materiałów ma za zadanie podnieść świadomość ekologiczną młodzieży w gimnazjach oraz osób korzystających z bibliotek miejskich w zakresie ochrony środowiska morskiego. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z powyższymi materiałami edukacyjnymi.

Książka oraz film dostępne są w wersji elektronicznej na stronie Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego www.frug.ug.edu.pl