BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Informacje ogólne

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Profilaktyka zachorowań Print
Written by Jolanta Lipińska   
Friday, 18 November 2016 16:13

logo koSzanowni Państwo Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa lubuskiego,

w związku z nasileniem w okresie jesienno – zimowym zachorowań wśród dzieci i młodzieży wynikających z zakażeń wirusowych zwracam się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad higieny i profilaktyki zachorowań.

 

 

Sygnały dotyczące zachowań przyczyniających się do nasilenia zakażeń wirusowych wśród dzieci i młodzieży docierają do Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium Oświaty.

 

Przypominam, że zgodnie z art. 39 ust.1pkt 3 i 5a i ust. 3 ustawy o systemie oświaty z dnia    7 września 1991 dyrektor szkoły lub placówki w szczególności sprawuje opiekę nad uczniami oraz stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne, wykonuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę lub placówkę.

 

Zachęcam do podjęcia w placówkach działań edukacyjnych związanych z profilaktyką zachorowań na grypę i choroby grypopochodne oraz inne infekcje nasilające się w sezonie jesienno – zimowym.

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet