Zagrożenia i negatywne oddziaływania gier komputerowych Drukuj
Autor: Ewa Krzyżanowska
piątek, 24 marca 2017 11:32

logo LKOSzanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół

województwa lubuskiego

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, w tym szczególnie o stwierdzonych wśród uczniów przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry „Niebieski Wieloryb”, bardzo proszę Państwa Dyrektorów o zainteresowanie się tematem i podjęcie działań zmierzających do uświadomienia uczniom oraz ich rodzicom zagrożeń wynikających z korzystania z internetu przez dzieci i młodzież, bez kontroli dorosłych.

Proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań profilaktycznych wśród uczniów oraz zorganizowanie spotkań z rodzicami, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetu oraz zagrożenia związane z grami komputerowymi i ich negatywnymi oddziaływaniami.

Z wyrazami szacunku,

Ewa Rawa