BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Dyrektorzy i nauczyciele

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Lider Edukacji Zawodowej Print
Tuesday, 27 September 2011 09:49

14 września 2011 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania konkursu Lider Edukacji Zawodowej. Konkurs, skierowany do szkół prowadzących kształcenie zawodowe, został ogłoszony 5 października 2010 roku, w ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru". Jego głównym celem było wyłonienie i promocja szkół osiągających wysoką jakość i efektywność kształcenia zawodowego.


Do konkursu zgłosiło się 212 szkół w 15 obszarach kształcenia. Kryteria, które komisja konkursowa brała pod uwagę przy ocenie merytorycznej wniosków, to m.in.: efektywność kształcenia i zdawalność egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, udział uczniów w turniejach i olimpiadach zawodowych, współpraca szkół z pracodawcami, instytucjami rynku pracy, instytucjami naukowo-badawczymi, badanie losów absolwentów, działania na rzecz poprawy bazy techno-dydaktycznej, a także działania zmniejszające/ograniczające liczbę niepowodzeń szkolnych oraz wspierające uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Komisja konkursowa przyznała 11 nagród pierwszych wraz z tytułem Lidera Edukacji Zawodowej w 11 obszarach zawodowych, 9 nagród drugich, 8 nagród trzecich i 11 wyróżnień. Szkoły - laureaci oraz wyróżnieni w konkursie otrzymali cenne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca - nowoczesne pracownie komputerową i językową, za zajęcie drugiego miejsca - nowoczesną pracownię językową oraz zestaw multimedialny, za zajęcie trzeciego miejsca - zestaw multimedialny z tablicą interaktywną, projektorem i wizualizerem

 

Wśród laureatów znalazła się jedna szkoła z województwa lubuskiego -Technikum nr 3 w Zespole Szkół Gastronomicznych z Gorzowa Wielkopolskiego, zostając liderem w obszarze gastronomii i produkcji spożywczej, a Technikum nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych z Zielonej Góry otrzymało wyróżnienie.


Dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom gratulujemy osiągniętego sukcesu. Życzymy podejmowania działań umożliwiających uczniom rozwój w zakresie kształtowania umiejętności zawodowych i dających nauczycielom dużo satysfakcji z pracy dydaktycznej i wychowawczej.

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet