BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Dyrektorzy i nauczyciele

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Przykłady dobrych praktyk – „Kompetencje dotyczące wielojęzyczności i wielokulturowości: Deskryptory i materiały dydaktyczne” Print
Written by Alicja Górska (tel.957255032)   
Wednesday, 13 June 2012 09:30

altWydział Edukacji Językowej Ośrodka Rozwoju Edukacji ma przyjemność uczestniczyć w projekcie zainicjowanym przez Europejskie Centrum Języków Nowożytnych w Grazu (pod auspicjami Rady Europy) zatytułowanym „Kompetencje dotyczące wielojęzyczności i wielokulturowości: Deskryptory i materiały dydaktyczne”. Projektem objęte są wszystkie kraje Unii Europejskiej.

 

Jego celem jest wsparcie nauczycieli i trenerów szkolących nauczycieli w pracy polegającej na propagowaniu idei szeroko pojętej wielokulturowości i wielojęzyczności. Dotyczy to wszystkich etapów nauczania.

Projekt ma udostępnić istniejące już materiały oraz ułatwić przedstawicielom ECML/CELV opracowanie nowych materiałów dostosowanych do potrzeb danego kraju. Aby osiągnąć ten cel, przedstawiciele ECML/CELV - Europejskie Centrum Języków Nowożytnych, proszą o prezentację „dobrych praktyk" jakie już są stosowane w polskich szkołach w celu popularyzacji wielokulturowości i wielojęzyczności.

 

Organizatorzy będą wdzięczni za przesłanie, na przykład:

 

- konspektów lekcji,

- zajęć pozalekcyjnych,

- projektów lub programów, które w praktyczny sposób rozwijają kompetencje związane z wielojęzycznością i/lub wielokulturowością.

 

Może to być porównywanie zwyczajów i kultur w klasie, do której uczęszczają dzieci imigrantów, uchodźców lub też lekcja języka obcego, albo zajęcia w klasie dwujęzycznej (ale używane muszą być minimum dwa języki jednocześnie - języki nowożytne, języki mniejszości, języki regionalne...).

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:

 

Anna Susek

Samodzielny referent ds. języków romańskich Wydział Edukacji Językowej

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Aleje Ujazdowskie 28

00-478 Warszawa

tel: (022) 345 37 75

fax: (022) 345 37 75

e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Organizatorzy dziękują za przekazanie ww. przykładów dobrych praktyk.

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet