BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Dyrektorzy i nauczyciele

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
„Prawa Człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach” – projekt dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Print
Written by Alicja Górska (tel.957255032)   
Friday, 14 December 2012 13:01

amnesty internationalStowarzyszenie Amnesty International zaprasza gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do udziału w Projekcie, którego celem jest wsparcie szkoły w realizacji podstawy programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie w zakresie opracowywania przez uczniów projektów uczniowskich, promocji wolontariatu i współpracy w społeczności szkolnej.

 

Przygotowany dla szkoły program umożliwi grupie uczniów przejście kolejnych etapów pracy metodą projektu: od identyfikacji problemu w społeczności lokalnej/szkolnej, przez zdobycie umiejętności formułowania celów, planowania działań, współpracy w grupie aż do wcielenia w życie własnego projektu. Nauczyciel - opiekun grupy otrzyma niezbędne wsparcie merytoryczne i techniczne.

 

Realizacja programu zajmuje około 1 semestru (najbardziej optymalne rozłożenie programu: 12 tygodni) – można więc do niego przystąpić na początku semestru po feriach zimowych.

 

 

Projekt jest adresowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Udział w nim jest bezpłatny. Zakładana liczebność grup 5-12 os.

 

 

Więcej informacji na stronie: www.prawaczlowiekateraz.pl. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z koordynatorką projektu Weroniką Rokicka: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

 

Załączniki

Informacja o projekcie

Formularz zgłoszenia

Pismo polecające

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet