Edukacja prawna młodzieży Print
Written by Alicja Górska (tel.957255032)
Thursday, 09 May 2013 07:58

paragrafSzanowni Państwo,

Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych
województwa lubuskiego

W dniu 13 lutego 2013 roku w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości podpisane zostało Porozumienie dotyczące edukacji prawnej młodzieży.

Organizatorzy zapraszają wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatów: zielonogórskiego grodzkiego i ziemskiego, nowosolskiego, świebodzińskiego, żarskiego, żagańskiego, wschowskiego, krośnieńskiego do udziału w tym programie.

W ramach programu prawnicy praktycy przeprowadzą nieodpłatnie 45. minutowe lekcje w szkole, podczas których przedstawione zostaną elementarne, podstawowe i praktyczne informacje dotyczące poszczególnych dziedzin prawa. Natomiast na życzenie szkoły będzie też przeprowadzona lekcja tematyczna z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego, administracyjnego, rodzinnego, pracy lub ubezpieczeń społecznych.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zgłoszeniem szkoły do udziału w programie „Edukacja prawna młodzieży” prosimy o zapoznanie się z komunikatem umieszczonym w Systemie Ankiet Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. (http://ankieta.ko-gorzow.edu.pl ; zakładka komunikatów) skierowanym do szkół ponadgimnazjalnych, do którego dołączono formularz zgłoszeniowy i adres email, na który należy go przesłać

w terminie do 10 maja 2013 r.

Sprawę prosimy potraktować jako bardzo pilną.