„Apteczka prawna” – poradnik prawny dla młodzieży Print
Written by Paulina Domańska (tel. 95 725 50 00)
Monday, 22 December 2014 14:34

stowarzyszenie sedziow polskichInformujemy, że z inicjatywy i pod kierunkiem Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA” powstała „Apteczka prawna” –poradnik prawny dla młodzieży, napisany bardzo przystępnym językiem, w atrakcyjnej, nowoczesnej formie.

Jego układ znacząco odbiega od tradycyjnych podręczników prawniczych i został zainspirowany przez innych uczniów.

Porusza on zagadnienia z wielu dziedzin prawa, w tym szeroko pojętego prawa cywilnego, karnego a nawet podatkowego. Wskazuje jak należy zachować się przed sądem i jakie jest znaczenie takich konstytucyjnych wartości jak niezawisłość sędziowska, czy niezależność sądownictwa. Apteczka przede wszystkim uczy, ale także przestrzega przed wieloma zagrożeniami czyhającymi na młodych ludzi, a czasem nawet  bawi. Ma służyć na co dzień, bo prawo wkrada się do każdej dziedziny naszego życia, szczególnie jednak ma być pierwszą pomocą, gdy pojawią się kłopoty. Książka ta w pewien sposób zapełnia lukę w programach nauczania dzieci i młodzieży w zakresie edukacji prawnej.