„A jednak się kręci” – konkurs astronomiczny Print
Tuesday, 22 February 2011 10:58

krakow_astronomiaPolskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zapraszają wszystkich nauczycieli i wychowawców prowadzących różnorodne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży (kółka zainteresowań, zajęcia świetlicowe itp.) do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „A jednak się kręci”. Głównym celem konkursu jest popularyzacja astronomii oraz wykorzystanie wątków astronomicznych w aktywizacji uczniów na polu nauk ścisłych i technicznych.

Konkurs przeznaczony jest dla szkół, ośrodków wychowawczych, świetlic oraz instytucji organizujących letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie i przeprowadzenie cyklu zajęć o tematyce astronomicznej, związanej z badaniami kosmicznymi itp.

Nagrodą główną dla osoby prowadzącej zajęcia jest wyemitowany przez Skarbiec Mennicy Polskiej kolekcjonerski zestaw srebrnych numizmatów „Systema Solare”, przedstawiających nasz Układ Słoneczny. Najlepsze placówki otrzymają zestaw książek, map lub akcesoriów astronomicznych.

Aby wziąć udział w konkursie należy przysłać ankietę zgłoszeniową na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it w formie pliku komputerowego (formaty *.doc, *.docx lub *.pdf).

Można też wykorzystać adres pocztowy: Katedra Astronomii, Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków z dopiskiem „konkurs astronomiczny”.

Podsumowaniem działalności będzie sporządzenie sprawozdania, które należy przysłać do 12 września 2011 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach oraz na stronie internetowej konkursu WWW.krakow.astronomia.pl.

Informacje o konkursie

Ankieta zgłoszeniowa