BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Rodzice i uczniowie

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Ogólnopolski konkurs plastyczno - graficzny na oficjalny Znak (Orzełek) ORLĄT Związku Strzeleckiego na mundur oraz znaczek „ORLĘTA” Drukuj
Autor: Magdalena Machowska   
piątek, 10 marca 2017 11:15

zwiazekstrzelecki1 marca 2017 r.- uchwalonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Józefa Piłsudskiego- rozpoczął się organizowany przez Związek Strzelecki Ogólnopolski konkurs plastyczno - graficzny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, który potrwa do 15.04.2017r.

 

 

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie oficjalnego Znaku (Orła) Orląt Związku Strzeleckiego na mundur (praca graficzna; tarcza lub owal) oraz znaczku z napisem „ORLĘTA” (praca plastyczna lub graficzna; łuk lub prostokąt). Każdy z uczestników może przekazać tylko jedną pracę, wykonaną w dowolnej technice, spośród których jury wyłoni zwycięskie projekty. Prace te posłużą za wzór emblematów (naszywek) na mundur Orląt. Powinny uwzględniać preferowaną w Związku Strzeleckim kolorystykę i rozmiary naszywek. Szczegółowe wymagania odnośnie prac w załączonym regulaminie.

 

Celem konkursu jest także rozpowszechnienie wiedzy o Pierwszym Marszałku Polski Józefie Piłsudskim i założonym przez niego Związku Strzeleckim, ze szczególnym uwzględnieniem historii Orląt Lwowskich. Związek Strzelecki ma nadzieję, iż związana z konkursem akcja promocyjna przyczyni się do rozszerzenia działalności i powstania nowych drużyn orlęcych w całym kraju.

 

Prace konkursowe należy przesłać do dnia 15 kwietnia 2017 roku (liczy się data stempla pocztowego) lub złożyć w miejscu siedziby organizatora (adres w regulaminie).

 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas spotkania organizowanego przez organizatora. Dodatkowo informacja o laureatach zostanie zamieszczona na stronie internetowej: www.zwiazek-strzelecki.pl. Informacja na temat czasu i miejsca spotkania zostanie podana w miesiącu kwietniu 2017 roku lub w innym terminie.

 

Załączniki:

 

 

  1. Regulamin konkursu
  2. Karta uczestnika w konkursie graficznym na ,,Znak (Orzełek) Orląt ZS”
  3. Karta uczestnika w konkursie plastyczno - graficznym na znaczek „Orlęta”
  4. Oświadczenie uczestnika konkursu
 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet