Rodzice i uczniowie

III edycja ogólnopolskiego konkursu dla dzieci „Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417-2017” Drukuj
Autor: Magdalena Machowska
środa, 29 marca 2017 08:19

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417-2017”. Celem tegorocznej edycji jest popularyzacja wiedzy na temat historii i znaczenia instytucji Prymasa Polski, a w szczególności zwrócenie uwagi na postać Arcybiskupa Gnieźnieńskiego Ignacego Krasickiego.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie (w grupie do 7 uczniów wraz z opiekunem) teatru lalek na podstawie wybranych trzech krótkich bajek (po 4 wersy) lub jednej długiej (12 bądź więcej wersów). Inscenizację teatru należy zarejestrować na nośniku video, przygotowując z całości film o długości do 4 min. Termin przesyłania zgłoszeń, będący I etapem konkursu, upływa 28.04.2017r.

W II etapie, trwającym w dniach 4-10.05.2017r., komisja konkursowa wybierze najciekawsze spośród nadesłanych nagrań, które zostaną umieszczone na stronie internetowej Organizatora. Następnie w III etapie konkursu (11-28.05.2017r.) opublikowane nagrania zostaną poddane głosowaniu internautów. Na tej podstawie zostanie wyłonionych 5 zwycięskich drużyn, które przyjadą do Gniezna na Wielki Finał w dniach
13-16.09.2017r. Szczegółowe informacje nt. konkursu w załączonym poniżej regulaminie oraz na stronie
www.kulturapiastowdladzieci.pl

Załącznik: