BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Informacje ogólne

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Prezentacja projektu „ IMPULS - Implementacja kontaktów z praktyką w przedsiębiorstwach dla nauczycieli i uczniów” Drukuj
Autor: Alicja Górska (tel. 95 7255032)   
poniedziałek, 19 maja 2014 11:02

impuls transfer

 „Efektywne kształcenie zawodowe źródłem rozwoju gospodarczego regionu oraz przeciwdziałania bezrobociu młodych Lubuszan” to tytuł narady, która odbyła się 29 kwietnia 2014 r. w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. W ramach tematu  „Współpraca z pracodawcami a efektywne kształcenie zawodowe” zaprezentowane zostały działania realizowane  w projekcie „Impuls – Implementacja kontaktów z praktyką w przedsiębiorstwach dla nauczycieli i uczniów”.  

 

 

Udział w naradzie wzięli m. in.: Bogna Ferensztajn – Lubuski Kurator Oświaty, Henryk Maciej Woźniak – doradca Wojewody Lubuskiego, Małgorzata Walkowska – dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, Marek Cieślak – Starosta Powiatu Żarskiego, Wiesław Pietruszak – Wicestarosta Strzelecko – Drezdenecki, Łukasz Hudziak – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Jarosław Nieradka - dyrektor Biura w Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz przedstawiciele Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. i Izby Rzemieślniczej w Zielonej Górze, a także dyrektorzy lubuskich szkół kształcących w zawodzie.

 

 

Podczas narady stwierdzono, że konieczne i zasadne są spotkania różnych podmiotów mających wpływ na kształtowanie polityki oświatowej w zakresie kształcenia zawodowego w regionie oraz współpraca dyrektorów szkół i nauczycieli z pracodawcami w zakresie praktycznego kształcenia zawodowego. Zaangażowanie pracodawców w proces praktycznego kształcenia zawodowego stwarza możliwości wykształcenia przyszłego pracownika zgodnie z oczekiwaniami i zapotrzebowaniem na konkretnym stanowisku pracy. Kształcenie zawodowe „bliżej pracodawcy” daje szansę na lepszą jakość kształcenia zawodowego - im bliżej pracodawcy tym bliżej sukcesu i skuteczniejszego kształcenia.

 

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet