BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Nadzór pedagogiczny

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Obchody Tygodnia Patrona w związku z ogłoszeniem roku 2012 rokiem Janusza Korczaka Print
Written by Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)   
Wednesday, 25 April 2012 12:45

alt

Na wniosek dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie prezentujemy przykład dobrej praktyki – Obchody Tygodnia Patrona w związku z ogłoszeniem roku 2012 rokiem Janusza Korczaka. 

 

Wdrażanie uczniów do odpowiedzialności za siebie i innych nie jest zadaniem łatwym. Dla młodych ludzi kusząca jest wizja władzy sama w sobie. Nie zdają sobie sprawy z obowiązków i odpowiedzialności jakie się z nią bezpośrednio wiążą. Szkoła postanowiła połączyć obchody Tygodnia Patrona z częściowym oddaniem władzy w ręce uczniów, aby uświadomić im zarówno wady jak i zalety takiego stanu rzeczy.

 

Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie nie tylko poznali lepiej postać patrona, jego działalności i dobrze się bawili, ale też zintegrowali się ze środowiskiem lokalnym i poznali smak władzy z wszystkimi wadami i zaletami wynikającymi z jej pełnienia.Przykład dobrej praktyki będzie prezentowany do 23 kwietnia 2014 r.

 

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki

Załącznik 2: Prezentacja

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet