Nadzór pedagogiczny

Obchody Tygodnia Patrona w związku z ogłoszeniem roku 2012 rokiem Janusza Korczaka Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)
środa, 25 kwietnia 2012 12:45

alt

Na wniosek dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie prezentujemy przykład dobrej praktyki – Obchody Tygodnia Patrona w związku z ogłoszeniem roku 2012 rokiem Janusza Korczaka.

Wdrażanie uczniów do odpowiedzialności za siebie i innych nie jest zadaniem łatwym. Dla młodych ludzi kusząca jest wizja władzy sama w sobie. Nie zdają sobie sprawy z obowiązków i odpowiedzialności jakie się z nią bezpośrednio wiążą. Szkoła postanowiła połączyć obchody Tygodnia Patrona z częściowym oddaniem władzy w ręce uczniów, aby uświadomić im zarówno wady jak i zalety takiego stanu rzeczy.

Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie nie tylko poznali lepiej postać patrona, jego działalności i dobrze się bawili, ale też zintegrowali się ze środowiskiem lokalnym i poznali smak władzy z wszystkimi wadami i zaletami wynikającymi z jej pełnienia.Przykład dobrej praktyki będzie prezentowany do 23 kwietnia 2014 r.

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki

Załącznik 2: Prezentacja