Nadzór pedagogiczny

Uwaga! Fonoholizm – realizacja kampanii edukacyjnej w gimnazjum Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (tel. 95 725 50 33)
poniedziałek, 11 czerwca 2012 11:52
altNa wniosek dyrektora Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie prezentujemy przykład dobrej praktyki – Uwaga! Fonoholizm – realizacja kampanii edukacyjnej w gimnazjum.
Telefony komórkowe w szkole są obecnie powszechnym zjawiskiem, a nadmierne i niewłaściwe używanie ich, np. w trakcie lekcji staje się problemem, z którym szkoły często sobie nie radzą. To nowe wyzwanie dla szkół w obszarze działań profilaktyczno-wychowawczych.

Inicjatywa i przedsięwzięcia nauczycieli gimnazjum w Trzebiechowie dotyczące problemu fonoholizmu i cyberprzemocy pokazują, jak atrakcyjnie i efektywnie edukować młodzież w tym zakresie. Realizacja „telefonicznej” edukacji na podstawie ogólnopolskiej kampanii Uwaga! Fonoholizm przyniosła widoczne pozytywne efekty.

l_fonoholizm_1_750x562

l_fonoholizm_3_750x562