Nadzór pedagogiczny

Świetlica szkolna miejscem przyjaznym uczniom Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)
czwartek, 19 lipca 2012 15:24

altNa wniosek dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku prezentujemy przykład dobrej praktyki –  Świetlica szkolna miejscem przyjaznym uczniom.

Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły, wspomaga i uzupełnia jej działalność edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą. Działalność świetlicy cieszy się dużym uznaniem dzieci i rodziców oraz akceptacją i poparciem dyrekcji szkoły. Dzięki różnorodnym zajęciom, dobrej lokalizacji i dbałości o estetykę pomieszczenia, jest interesującym i przytulnym miejscem, do którego chętnie zaglądają uczniowie. Zajęcia świetlicowe mają wpływ na wszechstronny rozwój psychospołeczny i emocjonalny oraz na kształcenie i wychowanie dzieci  zwłaszcza z młodszych klas.

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki

l_IMG_0378_750x562