Nadzór pedagogiczny

Międzyszkolny Konkurs „Wszystko o zdrowiu” Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)
czwartek, 19 lipca 2012 15:38

altNa wniosek dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim prezentujemy przykład dobrej praktyki – Międzyszkolny Konkurs „Wszystko o zdrowiu”

Konkurs oraz poprzedzające go przygotowanie do niego znacząco wpływa na podnoszenie umiejętności uczniów w zakresie zdrowego odżywiania, aktywnych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs doskonale integruje społeczność szkolną, pozwala uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym odnieść sukces i poprzez działania w praktyce wdraża do zdrowego trybu życia. Pozytywne efekty wychowawcze i dydaktyczne zauważane są przez nauczycieli i rodziców uczniów.

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki