Nadzór pedagogiczny

Działalność koła plastycznego Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)
poniedziałek, 05 listopada 2012 12:21

zs specjalnych krosno odrzanskieNa wniosek dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim prezentujemy przykład dobrej praktyki – Działalność koła plastycznego

Udział uczniów w zajęciach koła plastycznego znacząco wpływa na usprawnianie zaburzonych funkcji dzieci. Wzbogacają one swoje doświadczenia poznawcze, rozwijają sprawność manualną, uczą się alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego. Dzięki udziałowi w licznych konkursach plastycznych mogą poczuć radość z odnoszonych sukcesów, co ma olbrzymie znaczenie w procesie rewalidacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Działania koła doskonale integrują społeczność szkolną, szczególnie podczas organizacji kiermaszów świątecznych. Są one doskonałą okazją do współpracy z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym. Pozytywne efekty wychowawcze i dydaktyczne są zauważane przez nauczycieli i rodziców w czasie zajęć oraz czasie wolnym, a wytwory pracy uczniów z koła plastycznego są dobrze rozpoznawalne i stanowią swoistą wizytówkę placówki.

Załącznik:

Opis przykładu dobrej praktyki