BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Nadzór pedagogiczny

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Projekt eTwinning „Our S-COOLest world” Nasz szkolny - najfajniejszy świat. Print
Written by Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)   
Tuesday, 14 May 2013 09:06

Our S-COOLest worldNa wniosek dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Różankach prezentujemy przykład dobrej praktyki – Projekt eTwinning „Our S-COOLest world” Nasz szkolny - najfajniejszy świat.

Działania nakierowane były na poznanie i porównanie bliźniaczych szkół z kilku krajów europejskich na poziomie różnych aspektów życia szkolnego. W projekcie wzięli udział uczniowie w wieku 11-16 lat z siedmiu szkół europejskich znajdujących się w Czechach, Hiszpanii, Polsce, Portugalii, Słowacji, Szwecji i Walii. Zadaniem projektu było zaprezentowanie swojej szkoły przez pryzmat siedmiu zadań głównych i kilku mniejszych. Uczniowie obserwowali, przeprowadzali wywiady, liczyli, mierzyli, a efekty swojej pracy przedstawili na rysunkach, zdjęciach, prezentacjach, tabelach i filmach.

 

Dzięki tym działaniom, uczniowie poszerzyli wiedzę na temat krajów pozostałych uczestników projektu, rozwinęli swoje umiejętności w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz usprawnili umiejętność posługiwania się językiem angielskim. W ten sposób uczniowie w sposób często niekonwencjonalny odkrywali na nowo swoje szkoły, jeszcze bardziej się z nimi utożsamiali i poznawali bliźniacze placówki z innych europejskich państw. Praca nad projektem uświadomiła  uczniom, że szkoła to ważna  część ich świata oraz udowodniła, że nauka może być przyjemna i niezwykle satysfakcjonująca.

 

Projekt uzyskał Krajową Odznakę Jakości eTwinning- Quality Label, nadaną dnia 26.03.2013r. przez Tomasza Szymczaka (National Support Service Poland) i Marc Durando (Central Support Service).

 

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki

Załącznik 2: Prezentacja

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet