BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Nadzór pedagogiczny

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Realizacja programu własnego „Mały artysta” w ramach zajęć koła plastycznego Print
Written by Łukasz Moskaluniec (tel. 957255015)   
Friday, 24 May 2013 11:59

Realizacja programu własnego Mały artysta w ramachNa wniosek dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą prezentujemy przykład dobrej praktyki – Realizacja programu własnego „Mały artysta” w ramach zajęć koła plastycznego

 

Program koła plastycznego „Mały artysta” powstał w wyniku analizy wniosków, wypływających z osiągnięć i możliwości dzieci, ich zainteresowań i uzdolnień. Działania podjęte w ramach koła plastycznego przyczyniły się do rozwijania zdolności i zainteresowań artystycznych wychowanków. Program promował dzieci zdolne poprzez udział w konkursach, wystawach organizowanych w środowisku lokalnym.

 

Działalność koła pozwoliła na gromadzenie doświadczeń poznawczych i twórczych, na odczuwanie pozytywnych doznań, emocji. Realizacja programu uzyskała szeroką akceptację dzieci, rodziców i nauczycieli.

 

 

Opis działań koła, publikowano w lokalnej prasie „Tygodniku Kostrzyńskim”, „Samorządnym Kostrzynie”, ,,Przeglądzie lokalnym” oraz na stronach internetowych miasta i stronie internetowej przedszkola co przyczyniło się do promowania wartości wychowania przedszkolnego oraz promocji przedszkola w środowisku lokalnym. Analiza osiągnięć dzieci po realizacji programu pozwoliła na sformułowanie wniosków, dotyczących przyszłej pracy w zakresie rozwijania wiadzy i umiejętności.

 

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki

Załącznik 2: Prezentacja

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet