Nadzór pedagogiczny

Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny „BiznesKlasa UNICEF” Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)
poniedziałek, 27 maja 2013 15:39

biklaNa wniosek dyrektora Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich prezentujemy przykład dobrej praktyki – Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny „BiznesKlasa UNICEF”.

Edukacja młodzieży w zakresie rozmaitych problemów współczesnego świata stała się inspiracja do podjęcia działań związanych z realizacja projektu „BiznesKlasa UNICEF”. W ramach przeprowadzonej akcji uczniowie Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich wzięli udział w cyklu zajęć poświęconych sytuacji dzieci w krajach rozwijających się. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały edukacyjne dowiedzieli się, na czym polega pomoc humanitarna oraz rozwojowa, jak ważny jest dostęp do źródeł czystej wody, a także jak przeciwdziałać niedożywieniu dzieci na świecie oraz jaka jest rola edukacji.

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki