BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Nadzór pedagogiczny

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Tydzień z GAZUSIEM - „Bezpiecznie i ekologicznie z gazem ziemnym” Drukuj
Autor: Łukasz Moskaluniec (tel. 957255015)   
wtorek, 18 czerwca 2013 13:10

gazz13usNa wniosek dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku  prezentujemy przykład dobrej praktyki – Tydzień z GAZUSIEM -  „Bezpiecznie i ekologicznie z gazem ziemnym” 

 

Pod Patronatem PGNiG uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku od sześciu lat biorą udział w konkursie wiedzy, pod hasłem: " BEZPIECZNIE Z GAZEM ZIEMNYM". Celem konkursu jest  podniesienie świadomości dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń gazowych, racjonalnego korzystania z gazu ziemnego oraz zwrócenie uwagi na gaz ziemny, jako naturalnego, ekologicznego i ekonomicznego źródła energii. Podczas akcji  edukacyjnej promującej bezpieczne i ekologiczne życie z gazem ziemnym zorganizowano dla uczniów z kl. I-III: zajęcia edukacyjne, pogadanki, wycieczki, konkurs plastyczny, prezentacje multimedialne. Uwieńczeniem ,,Tygodnia  z Gazusiem’’  był szkolny happening ph. ,,Gaz ziemny- domowy przyjaciel”.

 

 

 

 

 

Realizacja tego projektu, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły. Uczniowie chętnie wykonują zakładane działania i na pewno wzbudzona została w nich aktywna postawa ekologiczna. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się w codziennym  życiu każdemu z uczestników.

 

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet