Nadzór pedagogiczny

Ogólnopolska akcja „Tydzień chleba na zakwasie”. Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)
wtorek, 02 lipca 2013 09:26

chlebnazakwaNa wniosek dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szprotawie prezentujemy przykład dobrej praktyki – Ogólnopolska akcja „Tydzień chleba na zakwasie”.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szprotawie włączył się aktywnie w nowe przedsięwzięcie, które zostało przyjęte z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz nauczycieli i skłoniło do zaangażowania w jego realizację. Działania podczas tego tygodnia obejmowały różne metody edukacyjne: wycieczka, prezentacja multimedialna, twórczość plastyczna, metoda zabawowa, poznania wielozmysłowego, praktycznych doświadczeń. Akcja ta pozwoliła szerzej spojrzeć na temat chleba, pieczywa wzbogaciła uczniów o nowe doświadczenie związane z produkcją chleba. Zajęcia takie stanowią dla dziecka z niepełnosprawnością intelektualną niezapomniane przeżycie, gdyż uczestniczą w nich wszystkie zmysły. Każde dziecko może w odpowiedni dla siebie sposób zapoznać się z tematem.

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki