BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Rodzice i uczniowie

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego Print
Written by Aleksandra Klimczak (tel. 95 725 50 34)   
Friday, 07 February 2014 10:37

europarltv25 maja br. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które dla kilku roczników młodzieży, w tym uczniów ostatnich klas szkół średnich będą pierwszą okazją do skorzystania z czynnego prawa wyborczego.

 

Po raz pierwszy będą oni mieli możliwość wpłynąć na kształt jedynej instytucji Unii Europejskiej wyłanianej w wyborach bezpośrednich, a za jej pośrednictwem – na przyszłość własną, Polski i Europy. Aby ułatwić młodzieży zapoznanie się z rolą Parlamentu Europejskiego i zachęcić ją do udziału w wyborach, telewizja internetowa Parlamentu przygotowała zestaw filmów edukacyjnych, które Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego roześle w najbliższym czasie do 1600 szkolnych klubów europejskich działających nie tylko przy szkołach średnich, ale także szkołach podstawowych i gimnazjach.

 

„Odkryj Unię Europejską z Europarl TV” to zestaw dwóch płyt DVD. Pierwsza z nich zawiera filmy przeznaczone dla uczniów w wieku od 11 do 15 lat wprowadzające młodszych odbiorców w zagadnienia Unii Europejskiej. Druga płyta przeznaczona jest dla uczniów w wieku od 15 do 18 lat i zawiera poszerzone informacje o Unii.

 

Filmy znajdujące się na płycie można również obejrzeć za pośrednictwem strony internetowej:

 

Załączniki:

http://europarltv.europa.eu/pl/about-europarltv/europarltv-dvd.aspx

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet