Rodzice i uczniowie

Wybory do Parlamentu Europejskiego Print
Written by Aleksandra Klimczak (tel. 95 725 50 34)
Friday, 07 February 2014 10:37

europarltv25 maja br. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które dla kilku roczników młodzieży, w tym uczniów ostatnich klas szkół średnich będą pierwszą okazją do skorzystania z czynnego prawa wyborczego.

Po raz pierwszy będą oni mieli możliwość wpłynąć na kształt jedynej instytucji Unii Europejskiej wyłanianej w wyborach bezpośrednich, a za jej pośrednictwem – na przyszłość własną, Polski i Europy. Aby ułatwić młodzieży zapoznanie się z rolą Parlamentu Europejskiego i zachęcić ją do udziału w wyborach, telewizja internetowa Parlamentu przygotowała zestaw filmów edukacyjnych, które Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego roześle w najbliższym czasie do 1600 szkolnych klubów europejskich działających nie tylko przy szkołach średnich, ale także szkołach podstawowych i gimnazjach.

„Odkryj Unię Europejską z Europarl TV” to zestaw dwóch płyt DVD. Pierwsza z nich zawiera filmy przeznaczone dla uczniów w wieku od 11 do 15 lat wprowadzające młodszych odbiorców w zagadnienia Unii Europejskiej. Druga płyta przeznaczona jest dla uczniów w wieku od 15 do 18 lat i zawiera poszerzone informacje o Unii.

Filmy znajdujące się na płycie można również obejrzeć za pośrednictwem strony internetowej:

Załączniki: