BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Szkoła Podstawowa w Niegosławiu wyróżniona Krajowym Certyfikatem Szkoła Promująca Zdrowie. Print
Written by Ewa Rawa (Tel. 95 7255030)   
Friday, 13 December 2013 10:35

szkola promujaca zdrowie10 grudnia 2013r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów - Szkoła Promująca Zdrowie. Wśród wyróżnionych 13 szkół z całego kraju znalazła się Szkoła Podstawowa w Niegosławiu (gmina Drezdenko), którą reprezentowały panie: Urszula Kasper – dyrektor szkoły oraz Renata Maciejewska-Luty – szkolny  koordynator ds. promocji zdrowia. Krajowe Certyfikaty SzPZ wręczył Tadeusz Sławecki - sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej wraz z  przewodniczącą  Kapituły Krajowego Certyfikatu SzPZ prof. dr hab. Barbarą Woynarowską.

 

– „Jesteście teraz w elicie polskich szkół, ale członkostwo w niej to nie tylko osiągnięcie, ale również zobowiązanie do promocji zdrowia, aktywnego wypoczynku, sportu. To także nieustające dawanie przykładu innym” - powiedział wiceminister Tadeusz Sławecki. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Jest to zaszczyt dla szkoły, a jednocześnie zobowiązanie do tworzenia i upowszechniania działań służących promocji zdrowia w swoim regionie oraz dzielenia się doświadczeniami z innymi szkołami w Polsce.

 

Do krajowej sieci Szkół Promujących Zdrowie należą obecnie 104 szkoły z całego kraju. W województwie lubuskim Krajowy Certyfikat SzPZ posiadają dwie szkoły.

 

Uczniom,  nauczycielom i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Niegosławiu serdecznie gratulujemy. 

 

 dsc 1325

 

 

dsc 1346a

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet