BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna
Dyrektorzy i nauczyciele

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Projekt „Dzieciństwo bez próchnicy” Print
Written by Paulina Domańska   
Friday, 12 September 2014 14:26

uniwerstet medyczny im karola marcinkowskiegoInformujemy o możliwości włączenia się przedszkoli do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”, realizowanego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w partnerstwie ośmiu instytucji medycznych z całego kraju.

 

Projekt dotyczy profilaktyki i edukacji stomatologicznej skierowanej do dzieci w wieku do 5 lat i ich rodziców oraz do nauczycieli przedszkoli. Jego celem jest ograniczenie występowania próchnicy zębów u dzieci, czemu ma służyć ogólnopolska kampania edukacyjna.

 

 

Planuje się objecie działaniami 300 tysięcy dzieci i prawie 250 tysięcy dorosłych (m.in. rodziców, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy pediatrów) oraz nieodpłatne przekazanie atrakcyjnych materiałów edukacyjnych do prawie 7 tysięcy przedszkoli. Projekt realizowany do końca 2016 roku, przyczynić się może do trwałej zmiany nawyków związanych z higieną jamy ustnej i – w dalszej perspektywie – do poprawy sytuacji zdrowotnej dzieci i młodzieży.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.zebymalegodziecka.pl

 

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet