V Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II diecezji zielonogórsko gorzowskiej Drukuj
Autor: Patryk Ciepły
piątek, 20 maja 2016 07:34

zjazd17 maja 2016r. w Głogowie odbył się V Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II  diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, w którym wzięła udział Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty. Organizatorem Zjazdu był Zespół Szkół  w Przedmościu. W spotkaniu uczestniczyło 20 szkół im. Jana Pawła II.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Kolegiacie pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Głogowie, którą koncelebrował biskup Tadeusz Lityński, biskup zielonogórsko - gorzowskiej. Po mszy odbyła się część artystyczna w wykonaniu  uczniów Zespołu Szkół  w Przedmościu. Następnym  punktem spotkania  była gra terenowa „Śladami wartości św. Jana Pawła II”, będącą formą zwiedzania i poznawania zabytków miasta oraz jego  historii. Zwycięzcą gry zostali uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Gorzowie Wielkopolskim. Szkoła ta będzie  organizatorem kolejnego, VI Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Na zakończenie uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie XV Konkursu Papieskiego organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie.