Gala Finałowa Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu z Przesłaniem w Czerwieńsku Drukuj
Autor: Łukasz Moskaluniec (tel. 957255015)
wtorek, 24 maja 2016 14:56

min19 maja 2016 roku Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty uczestniczyła w gali finałowej I Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu z Przesłaniem dla młodzieży gimnazjalnej „Nasze miejsce, nasz czas”, organizowanego przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku.

Tematyka festiwalu dotyczy pozytywnych i twórczych działań, które podejmują gimnazjaliści w szkole i środowisku lokalnym. Na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie odpowiedziało 12 gimnazjów z całej Polski. Podczas gali jury festiwalu oceniło 10 filmów finałowych. Zwyciężył film nakręcony przez uczniów Gimnazjum nr 119 w Warszawie.

W czasie pobytu, w obecności Burmistrza Czerwieńska Piotra Iwanusa oraz Danuty Tomaszewskiej dyrektor Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Oświaty Ewa Rawa spotkała się z dyrektorami szkół i przedszkola z terenu gminy. Podczas spotkania dyrektorzy zaprezentowali szkoły i placówki, którymi kierują. Ponadto przedstawione zostały zamierzenia Burmistrza, dotyczące rozwoju oświaty w gminie.