XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego Drukuj
Autor: Łukasz Moskaluniec (tel. 957255015)
czwartek, 02 czerwca 2016 14:02

9 a21 maja br. w Gimnazjum nr 1 im. J. Nojiego w Drezdenku odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego. Do zmagań ortograficznych przystąpili uczniowie z sześciu gimnazjów powiatu. Ogłoszenie wyników odbyło się w obecności Ewy Rawy Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs wyłonił najlepszą w dziedzinie ortografii szkołę oraz umożliwił przyznanie startującym indywidualne miejsce. W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi okazali się:

• Beata Kęszczyk - MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU STRZELECKO -DREZDENECKIEGO
  • Marek Kołwzan  (Gimnazjum nr 2 w Drezdenku),
  • Szymon Miszczak (Gimnazjum nr 1 im. J. Nojiego w Drezdenku).

Największą sumę punktów zdobyło Gimnazjum w Strzelcach Kraj., II miejsce - Gimnazjum w Starym Kurowie, III miejsce - Gimnazjum nr 2 w Drezdenku.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł: Mistrza Ortografii Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego organizowany jest pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, Burmistrza Drezdenka oraz Dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku. Celem konkursu jest rozpowszechnienie zasad poprawnej pisowni oraz stworzenie dodatkowej motywacji do nauki gramatyczności językowej. Corocznie z ortografią mierzą się zawodnicy z 7 gimnazjów powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

W czasie pobytu w gimnazjum w Drezdenku, w obecności Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka, Zastępcy Burmistrza Drezdenka Andrzeja Kozubaja oraz Dyrektor MGZO w Drezdenku Ewy Pręt Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa spotkała się z dyrektorami szkół i przedszkola z terenu gminy. Podczas spotkania dyrektorzy zaprezentowali szkoły i placówki, którymi kierują. Ponadto przedstawione zostały zamierzenia Burmistrza, dotyczące rozwoju oświaty w gminie.