BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego Drukuj
Autor: Łukasz Moskaluniec (tel. 957255015)   
czwartek, 02 czerwca 2016 14:02

9 a21 maja br. w Gimnazjum nr 1 im. J. Nojiego w Drezdenku odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego. Do zmagań ortograficznych przystąpili uczniowie z sześciu gimnazjów powiatu. Ogłoszenie wyników odbyło się w obecności Ewy Rawy Lubuskiego Kuratora Oświaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs wyłonił najlepszą w dziedzinie ortografii szkołę oraz umożliwił przyznanie startującym indywidualne miejsce. W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi okazali się:

  • Beata Kęszczyk - MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU STRZELECKO -DREZDENECKIEGO
  • Marek Kołwzan  (Gimnazjum nr 2 w Drezdenku),
  • Szymon Miszczak (Gimnazjum nr 1 im. J. Nojiego w Drezdenku).

Największą sumę punktów zdobyło Gimnazjum w Strzelcach Kraj., II miejsce - Gimnazjum w Starym Kurowie, III miejsce - Gimnazjum nr 2 w Drezdenku.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł: Mistrza Ortografii Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego organizowany jest pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, Burmistrza Drezdenka oraz Dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku. Celem konkursu jest rozpowszechnienie zasad poprawnej pisowni oraz stworzenie dodatkowej motywacji do nauki gramatyczności językowej. Corocznie z ortografią mierzą się zawodnicy z 7 gimnazjów powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

W czasie pobytu w gimnazjum w Drezdenku, w obecności Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka, Zastępcy Burmistrza Drezdenka Andrzeja Kozubaja oraz Dyrektor MGZO w Drezdenku Ewy Pręt Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa spotkała się z dyrektorami szkół i przedszkola z terenu gminy. Podczas spotkania dyrektorzy zaprezentowali szkoły i placówki, którymi kierują. Ponadto przedstawione zostały zamierzenia Burmistrza, dotyczące rozwoju oświaty w gminie.

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet