Jubileusze lubuskich szkół Drukuj
Autor: Patryk Ciepły
poniedziałek, 04 lipca 2016 10:23

jubileuszeOstatnie miesiące to był wyjątkowy czas dla wielu lubuskich szkół i placówek oświatowych. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa uczestniczyła w wielu uroczystościach jubileuszowych szkół na terenie województwa.

Od decyzji o powstaniu placówek niejednokrotnie minęło ponad 70 lat. Tak piękny jubileusz obchodził między innymi Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim, Szkoła Muzyczna I i II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim, Zespół Szkół w Bogdańcu, Zespół Szkół w Kłodawie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Żarach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy. Każda uroczystość dostarczała okazji do wspomnień i wzruszeń. W pamięci pozostają uroczyste msze święte, wiązanki kwiatów złożone na grobach zmarłych pracowników i uczniów szkół, wystawy oraz konkursy poświęcone sędziwym jubilatkom, odsłonięcie tablic pamiątkowych. W różnych pięknych miejscach zaplanowano uroczyste gale – między innymi w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. swój wielki Jubileusz 70-lecia obchodził Zespół Szkół Mechanicznych – najstarsza szkoła zawodowa w regionie. Były też placówki, które chwaliły się bogatą bazą dydaktyczną i wyposażeniem przed zaproszonymi gośćmi, absolwentami i przyjaciółmi oraz partnerami szkoły.

Wszystkim sędziwym jubilatkom, dyrektorom, organizatorom uroczystości, nauczycielom i uczniom – Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa składała życzenia i listy gratulacyjne.

W załączniku dokumentacja fotograficzna uroczystości 70-lecia lubuskich szkół