BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Jubileusze lubuskich szkół Drukuj
Autor: Patryk Ciepły   
poniedziałek, 04 lipca 2016 10:23

jubileuszeOstatnie miesiące to był wyjątkowy czas dla wielu lubuskich szkół i placówek oświatowych. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa uczestniczyła w wielu uroczystościach jubileuszowych szkół na terenie województwa.


Od decyzji o powstaniu placówek niejednokrotnie minęło ponad 70 lat. Tak piękny jubileusz obchodził między innymi Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim, Szkoła Muzyczna I i II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim, Zespół Szkół w Bogdańcu, Zespół Szkół w Kłodawie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Żarach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy. Każda uroczystość dostarczała okazji do wspomnień i wzruszeń. W pamięci pozostają uroczyste msze święte, wiązanki kwiatów złożone na grobach zmarłych pracowników i uczniów szkół, wystawy oraz konkursy poświęcone sędziwym jubilatkom, odsłonięcie tablic pamiątkowych. W różnych pięknych miejscach zaplanowano uroczyste gale – między innymi w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. swój wielki Jubileusz 70-lecia obchodził Zespół Szkół Mechanicznych – najstarsza szkoła zawodowa w regionie. Były też placówki, które chwaliły się bogatą bazą dydaktyczną i wyposażeniem przed zaproszonymi gośćmi, absolwentami i przyjaciółmi oraz partnerami szkoły.


Wszystkim sędziwym jubilatkom, dyrektorom, organizatorom uroczystości, nauczycielom i uczniom – Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa składała życzenia i listy gratulacyjne.


W załączniku dokumentacja fotograficzna uroczystości 70-lecia lubuskich szkół


 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet