Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa w lubuskich szkołach podczas zakończenia roku szkolnego Drukuj
Autor: Patryk Ciepły
wtorek, 12 lipca 2016 08:15

ZSM 5Uroczystość zakończenia roku szkolnego to jedno z najprzyjemniejszych wydarzeń w życiu każdej szkoły. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa z tej okazji odwiedziła kilka szkół województwa lubuskiego. Wśród najlepszych szkół zawodowych znalazł się Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim.

Kurator Ewa Rawa podkreślała, że Zespół Szkól Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru otrzymał tytuł w kategorii „Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2016”, a jest to efekt projektu klasy patronackiej jaki Mechanik wraz z firmą Audit prowadzi od dwóch lat. Dzięki wyróżnieniu szkoła będzie stawiana jako wzór w Europie we współpracy placówki z pracodawcami i doskonale wpisuje się w pozytywne zmiany, jakie wprowadza Ministerstwo Edukacji Narodowej w zakresie wspomagania szkół branżowych.

Gimnazjum nr 1 im. J. Nojiego w Drezdenku to jedna z najlepszych szkół naszego województwa. Podczas uroczystości Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa pogratulowała uczniom wyników w nauce, a nauczycielom podziękowała za dobrą pracę pedagogiczną. Uczniom, rodzicom i nauczycielom złożyła życzenia bezpiecznych i przyjemnie spędzonych wakacji oraz słonecznego wypoczynku. Wizyta przebiegała w atmosferze podniosłej, wzajemnej życzliwości oraz poczucia bezpieczeństwa.

Zarówno w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim, jak i w Gimnazjum nr 1 w Drezdenku Ewa Rawa nagrodziła swoją nagrodą najlepszych uczniów szkół.

Lubuski Wicekurator Oświaty Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz odwiedziła szkoły podstawowe w południowej części województwa lubuskiego, a mianowicie Szkołę Podstawową w Przyborowie oraz Szkołę Podstawową w Lubieszowie. Podczas pobytu w szkołach Wójt Gminy Nowa Sól Izabela Bojko podkreślała, że wspomaganie edukacji dzieci na tym obszarze stawia sobie za priorytet. Tym samym wysokie wyniki uczniów w konkursach przedmiotowych oraz z egzaminów zewnętrznych zostały uhonorowane przez Panią Wójt ufundowaniem stypendiów dla najlepszych uczniów kilku szkół podstawowych. Tu również w imieniu Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy, zostały złożone pełne serdeczności życzenia wspaniałych, słonecznych wakacji.