Narodowe Czytanie 2016 Drukuj
Autor: Patryk Ciepły
wtorek, 06 września 2016 12:21

Narodowe CzytanieW sobotę, 3 września 2016 r. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Bohaterką tegorocznej edycji akcji była powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Do wspólnego czytania jednego z najważniejszych dzieł polskiej literatury w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim zaproszono: Elżbietę Rafalską - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Władysława Dajczaka - Wojewodę Lubuskiego, Ewę Rawę - Lubuskiego Kuratora Oświaty, Edwarda Jaworskiego - Dyrektora WiMBP w Gorzowie Wielkopolskim, ks. Zbigniewa Kobusa - Proboszcza Gorzowskiej Katedry, Waldemara Gredkę - Dyrektora Biura Wojewody, Beatę Chorążykiewicz - aktorkę Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Adama Kłaczkiewicza - ucznia Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim, Jolantę Szeligę-Bujak i Ferdynanda Czerniakiewicza.

Uczestnicy spotkania mogli dodatkowo ozdobić swój egzemplarz książki pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania.

Dzień wcześniej, w piątek 2 września br. powieść Henryka Sienkiewicza Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa czytała w Akademickim Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim.