BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 w województwie lubuskim Drukuj
Autor: Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz   
piątek, 02 września 2016 07:28

rozpoczecie1 września br. w Przytocznej odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Ks. Bp Tadeusz Lityński. Oficjalna część odbyła się w Zespole Szkół w Przytocznej. Uczniom oraz nauczycielom życzenia na nowy rok szkolny 2016/2017 złożyła Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, która również odczytała list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, skierowany do uczestników uroczystości.


W uroczystości uczestniczyli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, Wójt Gminy Przytoczna Bartłomiej Kucharyk, licznie przybyli zaproszeni goście oraz dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracyjni szkoły, rodzice i oczywiście najważniejsi uczniowie.

Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa odniosła się do wszystkich dobrych zmian realizowanych w lubuskich placówkach oświatowych dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz do projektu w Gminie Przytoczna pn. „Przebudowa oraz rozbudowa istniejącego budynku szkolnego gimnazjum o część dydaktyczną Szkoły Podstawowej wraz z zapleczem oraz niezbędną infrastrukturę techniczną”. Dobre wychowanie i wykształcenie ma znaczenie nie tylko dla samych uczniów. Pamiętajmy, że wychowujemy i kształcimy nowe pokolenia dla naszej wspólnej przyszłości. – podkreślała Lubuski Kurator Oświaty oraz podziękowała wszystkim Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom, Starostom, Marszałkowi Województwa za mądre i odpowiedzialne gospodarowanie obiektami oświatowymi, bo inwestycja w edukację dzieci i młodzieży to najefektywniejszy sposób budowania wiosek i miast, w których żyjemy.

Pani Ewa Rawa zaznaczyła również, że przykładem mądrego gospodarowania samorządowego jest właśnie obiekt oświatowy w Przytocznej, bowiem w krótkim czasie i dzięki staraniom Pana Wójta Bartłomieja Kucharyka szkoła wzbogaciła się w 25 sal lekcyjnych, bibliotekę, nową pracownię komputerową. Klasy wyposażone są w tablice interaktywne oraz nowe meble i pomoce dydaktyczne. Lubuski Kurator Oświaty wskazała również podstawowe założenia wspólnej debaty o systemie oświaty, którą prowadzi się już od kilku miesięcy. Nowy rok szkolny będzie zatem rokiem, w którym zwrócimy szczególną uwagę na upowszechnienie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji informatycznych, kształtowanie postaw i wychowanie do wartości, jak również podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez angażowanie pracodawców w proces dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Na koniec Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa przypomniała o wychowaniu patriotycznym i budowaniu tożsamości młodego pokolenia Polaków, przypominając treść wystąpienia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy na pogrzebie naszych bohaterów zamordowanych przez władze komunistyczne, Danuty Siedzikówny, ps. „Inka” i Feliksa Selmanowicza, ps. „Zagończyk”, żebyśmy zawsze i w każdych okolicznościach umieli zachować się, jak trzeba.


 

 

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet