Wojewódzka uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej 2016 Drukuj
Autor: Grzegorz Rados (Tel. 95 725 50 33)
poniedziałek, 17 października 2016 14:15

logo koSzanowni Państwo

Tradycyjnie, w dniu 14 października 2016 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się wojewódzka uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, podczas której nauczyciele, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, a także osoby zaangażowane w działania na rzecz lubuskiej oświaty zostali uhonorowani krzyżami zasługi, medalami za długoletnią służbę, medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i nagrodami Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Podziękowania i życzenia z tej okazji całemu środowisku oświatowemu, a w szczególności wszystkim nagrodzonym złożyła m.in. Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Lubuski, Pan Władysław Dajczak. Wyrazy uznania i podziękowania przekazali także: Pan Jacek Kurzępa – Poseł na Sejm RP, Pani Bożena Mania - Prezes Zarządu Okręgu Lubuskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego i Pani Bożena Pierzgalska - Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze.

W imieniu odznaczonych i nagrodzonych, Pani Beata Gizińska-Gigoła, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim, podziękowała za te szczególne wyróżnienia.

Uroczystość uświetniły występy uczniów z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”.