Lubuski Kurator Oświaty z wizytą w gminie Łagów Drukuj
Autor: Patryk Ciepły
piątek, 28 października 2016 15:48

Lagow26 października 2016 r. Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty odbyła całodzienne spotkanie na terenie gminy Łagów.

W czasie wizyty omówione zostały zamierzenia Wójta Gminy Łagów - Czesława Kalbarczyka, dotyczące rozwoju oświaty w gminie. Wspólnie z Wójtem Ewa Rawa odwiedziła wszystkie gminne szkoły i placówki oświatowe: w Toporowie, Sieniawie i Łagowie. Następnie odbyło się robocze spotkanie z radnymi Rady Gminy. Celem rozmów była aktualna sytuacja organizacyjna i finansowa szkół. Ewa Rawa przekazała także zebranym informacje na temat planowanych przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską zmian w edukacji.