BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
ZTL Mali Gorzowiacy u Lubuskiego Kuratora Oświaty Drukuj
Autor: Patryk Ciepły   
czwartek, 03 listopada 2016 16:22

1112 listopada 2016 r. Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty gościła w siedzibie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim tancerzy Zespołu Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy wraz z opiekunami.

 

Najstarsza grupa MG wytańczyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego INTERNATIONAL FOLK DANCE FESTIVAL „Lets’ dance in Bali - the land of dance”, który odbył się na wyspie Bali w Indonezji w dniach 4-18.10.2016. Zespół zajął I miejsce pośród 14 zespołów z całego świata! Konkurs był częścią Światowego Forum Kultury (World Culture Forum), które zrzeszyło ekspertów i akademików dzielących się doświadczeniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

 

 

Lubuska Kurator Oświaty podziękowała młodym artystom za szerzenie polskiej kultury, propagowanie polskiego folkloru oraz godne reprezentowanie regionu i Polski za granicą. Ewa Rawa pogratulowała zwycięstwa w Konkursie na Bali oraz życzyła kolejnych sukcesów. Wręczyła tancerzom w ramach podziękowań drobne upominki, które będą przypominały o międzynarodowym sukcesie. Specjalne podziękowania otrzymali także obecni na spotkaniu: Maria Szupiluk - kierownik artystyczny i choreograf, Krzysztof Szupiluk - dyrektor zespołu i choreograf, Jadwiga Sokulska - akompaniator, odpowiedzialna z przygotowanie wokalne członków Zespołu oraz Teresa Kaczmarek – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZTL Mali Gorzowiacy. Maria Szupiluk otrzymała z rąk Ewy Rawy Nagrodę Lubuskiego Kuratora Oświaty, której nie mogła odebrać podczas Wojewódzkich Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej 14 października br. z powodu pobytu na Bali.

 

Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy od 35 lat działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. i liczy obecnie około 180 artystów. Mali Gorzowiacy prezentują opracowany artystycznie folklor różnych regionów Polski oraz polskie tańce narodowe, łącząc ich charakterystyczne elementy.

 

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet