ZTL Mali Gorzowiacy u Lubuskiego Kuratora Oświaty Drukuj
Autor: Patryk Ciepły
czwartek, 03 listopada 2016 16:22

1112 listopada 2016 r. Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty gościła w siedzibie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim tancerzy Zespołu Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy wraz z opiekunami.

Najstarsza grupa MG wytańczyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego INTERNATIONAL FOLK DANCE FESTIVAL „Lets’ dance in Bali - the land of dance”, który odbył się na wyspie Bali w Indonezji w dniach 4-18.10.2016. Zespół zajął I miejsce pośród 14 zespołów z całego świata! Konkurs był częścią Światowego Forum Kultury (World Culture Forum), które zrzeszyło ekspertów i akademików dzielących się doświadczeniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Lubuska Kurator Oświaty podziękowała młodym artystom za szerzenie polskiej kultury, propagowanie polskiego folkloru oraz godne reprezentowanie regionu i Polski za granicą. Ewa Rawa pogratulowała zwycięstwa w Konkursie na Bali oraz życzyła kolejnych sukcesów. Wręczyła tancerzom w ramach podziękowań drobne upominki, które będą przypominały o międzynarodowym sukcesie. Specjalne podziękowania otrzymali także obecni na spotkaniu: Maria Szupiluk - kierownik artystyczny i choreograf, Krzysztof Szupiluk - dyrektor zespołu i choreograf, Jadwiga Sokulska - akompaniator, odpowiedzialna z przygotowanie wokalne członków Zespołu oraz Teresa Kaczmarek – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZTL Mali Gorzowiacy. Maria Szupiluk otrzymała z rąk Ewy Rawy Nagrodę Lubuskiego Kuratora Oświaty, której nie mogła odebrać podczas Wojewódzkich Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej 14 października br. z powodu pobytu na Bali.

Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy od 35 lat działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. i liczy obecnie około 180 artystów. Mali Gorzowiacy prezentują opracowany artystycznie folklor różnych regionów Polski oraz polskie tańce narodowe, łącząc ich charakterystyczne elementy.