BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Wizyta Minister Edukacji Narodowej w Gorzowie Wielkopolskim Drukuj
Autor: Patryk Ciepły   
poniedziałek, 28 listopada 2016 08:51

konfSpotkanie z nauczycielami, dyrektorami i samorządowcami w Gorzowie Wielkopolskim, rozmowa z pracodawcami w Kostrzynie nad Odrą – to główne punkty wizyty Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w województwie lubuskim.Minister Anna Zalewska, wizytę w województwie lubuskim rozpoczęła od spotkania z nauczycielami, dyrektorami i samorządowcami w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. W spotkaniu uczestniczyła Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jacek Kurzępa Poseł na Sejm RP oraz gospodarze spotkania: Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski i Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty. Podczas spotkania Minister szczegółowo omówiła założenia reformy edukacji. Szefowa MEN podkreśliła, że reforma edukacji jest dokładnie zaplanowana, a koszty wprowadzanych zmian obliczone. Przypomniała, że poziom finansowania oświaty przewidziany na rok 2017 jest wystarczający, aby pokryć ewentualne wydatki związane z dostosowaniem szkół do nowego ustroju. Minister edukacji przeanalizowała organizację sieci szkół publicznych w Gorzowie Wielkopolskim oraz przedstawiła propozycję przekształceń szkół wynikających z założeń reformy. Odniosła się także do kwestii zatrudnienia nauczycieli informując, że w wyniku wprowadzenia reformy w Gorzowie teoretycznie będzie zapotrzebowanie łącznie na ok. 4 etaty nauczycieli.

Minister Edukacji Narodowej podczas dyskusji z samorządowcami i nauczycielami podkreśliła, że przygotowane rozwiązania dotyczące zmian w systemie edukacji mają na celu podniesienie jakości kształcenia i poprawę bezpieczeństwa w szkole.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa na temat wdrażania reformy edukacji w województwie lubuskim. W spotkaniu z mediami udział wzięli Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa.

Podczas wizyty w województwie lubuskim, Minister Anna Zalewska odwiedziła także Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą. Minister spotkała się z przedstawicielami pracodawców Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej współpracującymi ze szkołami zawodowymi w różnych branżach. W spotkaniu prowadzonym przez dyrektora szkoły Leszka Naumowicza wziął udział Krzysztof Kielec Prezes K-SSSE oraz Małgorzata Domagała Starosta Gorzowski.

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet