BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Lubuskie klasy mundurowe o profilu policyjnym Drukuj
Autor: Patryk Ciepły   
sobota, 04 marca 2017 17:02

Policja 1W piątek (3 marca br.) Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty uczestniczyła w spotkaniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Janiaka z przedstawicielami lubuskich szkół, w których prowadzone są klasy mundurowe o profilu policyjnym. Salę konferencyjną lubuskiej Policji wypełnili dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz komendanci jednostek powiatowych i miejskich, na terenie których takie klasy funkcjonują.

 

Podczas spotkania zaprezentowały się szkoły, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym, omówiono zakres i formy współpracy tych szkół z jednostkami województwa lubuskiego, przekazano informacje dotyczące sposobu funkcjonowania policyjnych struktur oraz zasad naboru i wymagań w zakresie możliwości pełnienia policyjnej służby.

Spotkanie zostało bardzo dobrze ocenione przez przedstawicieli szkół, którzy otrzymali zapewnienie, że „spotkania takie będą kontynuowane cyklicznie, aby sposób edukowania uczniów z klas mundurowych o profilach policyjnych był jak najbardziej optymalny”.

 

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet