BIP
menu główne
strona głównaszukajkuratoriumdyrektorzy i nauczycielenadzór pedagogicznydyrektorzy i nauczycielerodzice i uczniowieinformacje ogólnestrona główna

reforma edukacji 2017
wydarzenia lko
banner menbanner luw
banner edu science
 
banner junior media
banner erasmus plus
banner dor. zaw.
banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Konferencja prasowa: Lubuskie samorządy gotowe do reformy edukacji Drukuj
Autor: Patryk Ciepły   
piątek, 10 marca 2017 13:04

DSC08078  kopia9 marca br. Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty, uczestniczyła w konferencji prasowej na temat wdrażania reformy oświaty w naszym województwie. Spotkanie otworzył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. W swoim wystąpieniu podsumował dotychczasowe prace związane z reformą oświaty w województwie lubuskim oraz wyraził zadowolenie z ich przebiegu.

 

Pani Kurator podsumowała proces opiniowania uchwał podjętych przez Rady Powiatów oraz Rady Miast i Gmin w sprawie projektu dostosowania sieci szkół. Poinformowała zebranych, że w województwie lubuskim reforma jest dobrze przygotowana, stąd też wydawane opinie są pozytywne. Zgodnie ze stanem na dzień 8 marca br., do kuratorium wpłynęły już wszystkie uchwały podjęte przez Rady Powiatów. Jeśli chodzi natomiast o uchwały Rad Miast i Gmin naszego województwa, z 82 gmin 78 przesłało już uchwały do Kuratorium celem zaopiniowania.

Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji były działania związane z wdrażaniem nowej podstawy programowej. Zgodnie z harmonogram, podczas szkoleń organizowanych przez ODN w Zielonej Górze i WOM w Gorzowie Wlkp. do końca czerwca br., wszyscy nauczyciele będą przygotowani do realizacji nowej podstawy programowej.

Podczas konferencji Ewa Rawa udzieliła informacji oraz odpowiedziała na wszystkie zadane pytania.

 

 

 

sio

prawo_oswiatowe

informator

system_ankiet