Sesja popularnonaukowa „Człowiek XXI wieku w świecie literatury” Drukuj
Autor: Aleksandra Klimczak (Tel. 95 725 50 33)
czwartek, 30 marca 2017 12:30

glowne mini dskfksk3W dniu 24 marca 2017 r., Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty uczestniczyła w sesji popularnonaukowej „Człowiek XXI wieku w świecie literatury” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych woj. lubuskiego, zorganizowanej przez Akademię im. Jakuba z Paradyża i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas spotkania 15 uczniów z 7 szkół przedstawiło swoje badania, analizy i przemyślenia dotyczące m.in. szkolnego kanonu lektur, miejsca książki w świecie nowych technologii, ewolucji nowych gatunków literackich, roli książek w życiu człowieka XXI wieku. Słuchaczami wystąpień byli uczniowie gorzowskich szkół oraz studenci AJP.

Wersje pisemne wystąpień uczniów, po uzyskaniu pozytywnej recenzji ukażą się w zbiorze opublikowanym przez Wydawnictwo Naukowe AJP.

W sesji uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z:

I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim,

I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze,

Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wielkopolskim,

Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim,

IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wielkopolskim,

Katolickiego Liceum św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wielkopolskim,

V Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze.